Home

Konsullata shqiptare ne Essen

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Mynih Ehrenbreitsteinerstrasse 28, 2. OG 80933 Mynih Telefon: +49 89 92284522 http://www.konsullata-ks.net/muc/?page=1,55 . Konsullatat e Nderit. Konsullata e Nderit e Republikës së Shqipërisë në Essen Rellinghauser Strasse 22 45128 Essen Telefon: +49 201 7599852 Konsullata shqiptare ne Essen. Unser Honorarkonsulat tritt erneut mit der Landesregierung, dem Landtag, den größten Städten in NRW wie Essen, Düsseldorf, Köln, Bonn, Dortmund, Aachen und Münster in den Dialog sowie mit den 16 IHKs, mit den Dachverbänden und mit den jeweiligen Kultur- und Integrationsämtern. Eine wichtige Rolle in diesem Zusammenhang spielt die Zusammenarbeit mit den albanischen Diasporavereinen sowie mit den Schulklassen des albanisch sprachigen Unterrichts in NRW. Das Honorarkonsulat der Republik in Nordrhein-Westfalen bietet KEINE KONSULARISCHEN DIENSTE rund um Staatsbürgerschaftsfragen, Laissez Passer, Eheschließungen, Geburten, notarielle Beglaubigungen, Apostille, Visums etc. (inkl. Passangelegenheiten) an Informacion i përgjithshëm rreth Pasaportës Biometrike Shqiptare - në Ambasada/Konsullata Informacion i përgjithshëm rreth Pasaportës Biometrike Shqiptare (në Shqipëri) Vlefshmëria e pasaportës është 10 vjet për të rritur ndërsa 5 vjet për qytetarët nën 16 vjeç Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve, (AIDA) është porta unike për zhvillimin e investimeve në Shqipëri. AIDA ju siguron informacionin dhe ju tregon rrugën e duhur për zhvillimin e investimit tuaj qoftë ky investim me kapital shqiptar apo investim i huaj direkt. Në bashkërendim.

Ambasadat dhe konsullatat - www

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano Deutsch · English (US) · Español · Português (Brasil) · Français (France) Privatsphäre · Nutzungsbedingungen · Werbung · Datenschutzinfo · Cookies Es gibt mehrere Albanische Konsulate die auch die Dienstleistungen anbieten wie auch das Konsulat in Berlin. Auf dieser Webseite finden sie alle Konsulate in Deutschland. Suchen Sie einfach die nächstgelegene Stadt Hamburg, Stuttgart oder Essen aus, um die Kontaktdaten und weitere Informationen zu erhalten Ambasada Shqiptare në Paris u bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë, me banim të përhershëm apo të përkohshëm në Francë, që të ndjekin dhe zbatojnë udhëzimet e autoriteteve franceze mbi situatën e krijuar pas valës së dytë të pandemisë shkaktuar nga COVID-19 në Francë Në qoftë se jeni shtetas shqiptar dhe jetoni në afërsi të konsullatës apo ambasadës shqiptare, atëherë mund ta bëni prokurën e posaçme pranë përfaqësisë së shtetit tuaj, pra në konsullatë apo ambasadë

Në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë ndodhen 38 ambasada, një delegacion i Bashkimit Europian dhe 3 Konsullata të Përgjithshme në Vlorë , Korçë dhe Gjirokastra Konsullata shqiptare në Londër është totalisht jashtë shërbimit. Nga videoja e publikuar nga zathur.net, vihet re, mjaft qartë mungesa e konsullit dhe punonj..

Aplikacion informues i Ministrise per Evropen dhe Punet e Jashtme për shtetasit shqiptarë Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, Thessaloníki. 15,478 likes · 456 talking about this · 234 were here. Consulate General.. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators. Çdo shtetas shqiptar që ka mbushur moshën 16 vjeç dhe nuk ka letërnjoftimin elektronik, duhet të aplikojë njëkohësisht për: Letërnjoftim elektronik që kushton 10 euro. Pasaportë biometrike që kushton 108 euro

Kontakt Honorarkonsulat der Republik Albanie

 1. See more of Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano on Faceboo
 2. Honorarkonsulat der Republik Albanien I Rellinghauser Straße 22 I 45128 Essen I Deutschland Honorarkonsulin: Anduena Stephan Tel.: + 49 (20 1) 75 99 85 27 I Fax: + 49 (20 1) 75 99 85 29 E-Mail: info@honkonsulat-albanien-nrw.de I Web: www.honkonsulat-albanien-nrw.de Honorarkonsulat der Republik Albanien Rellinghauser Str. 22 | 45128 Essen
 3. shqip; français; Menu; Përmbajtja; Plani i faqes; Ambassade de France en Albanie. Franca në Shqipëri Ambasada e Francës në Tiranë . Bëni një kërkim. Rechercher : Menu. Ambasada. Ambasadori; Shërbimet; Të dhënat dhe harta; Strukturat; Aktualitete. Aktualiteti i ambasadës; Aktualiteti në Francë; Marrëdhëniet dypalëshe. Prezantimi dhe historiku; Marrëveshje dhe traktate; Të.
 4. e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbi
 5. Mynih Konsullata e Përgjithshme ist bei Facebook. Tritt Facebook bei, um dich mit Mynih Konsullata e Përgjithshme und anderen Nutzern, die du kennst, zu vernetzen. Facebook gibt Menschen die... Tritt Facebook bei, um dich mit Mynih Konsullata e Përgjithshme und anderen Nutzern, die du kennst, zu vernetzen
 6. Albanian Consulate in Fukuoka, Japan Konsullata Shqiptare ne Japoni ADDRESS c/o Fukuoka Institute of Technology, 3-30-1 Wajiro-Higashi, Higashi ward, Fukuoka 811-0295, Japan; EMAIL hiroshi@fit.ac.jp; FAX +81 92-606-0758 PHONE +81 92-606-4974 Embassy of Albania in Prishtina, Kosov
 7. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, Thessaloníki. 15,365 likes · 407 talking about this · 234 were here. Consulate General of The Republic of Albania in Thessaloniki..

Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin / Seksioni konsullor Jeton PIREVA Sekretar i dytë Adresa: Koenigsallee 20A/20B, 14193 Berlin, Germany Kontakt: Tel:. +49 (0) 30 240 47 69 11 Fax:. +49 (0) 30 240 47 69 19 Numri i urgjencës: +49 (0) 179 367 05 36 Email: consulate.berlin@rks-gov.net Orari i punës: Të hënën deri të premten: nga ora 09: 00 deri 13: 00 dhe nga.. Konsullata Shqiptare ne Bari; Published 10 February 2021 13 February 2021. Post navigation. Previous Post Çfarë nevojitet për të aplikuar për pasaportë shqiptare në Itali? Next Post Ja mënyra për të bërë aplikimin on-line. Leave a Reply Cancel reply. Your email address will not be published. Required fields are marked * Comment. Name * Email * Website. Save my name, email, and. Certifikatat mund të jenë italiane ose shqiptare. Tërheqja e pasaportës. Për shtetasit mbi 16 vjeç, pasaporta biometrike tërhiqet personalisht ose nga një i deleguar me një prokurë të legalizuar nga prefektura përkatëse. Për shtetasit nën 16 vjeç duhet prania e njërit nga prindërit me një dokument që tregon lidhjen familjare me fëmijën, me faturën e aplikimit dhe me një. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Frankfurt am Main Adresa Hamburger Alle 2-4 , 60486 Frankfurt am Main Të dhënat kontaktuese: Nr. i telefonit: +49 (0) 69 271 339 20 Nr. i faksit: +49 (0) 69 271 33 92-29 Email: consulate.frankfurt@rks-gov.net Në raste urgjente: +49 (0) 1522 908 46..

Tech: Semmit sem kell telepítenie: itt a remekApartmanok Ražanac - Apartman Buranemeth-ek: Hangyaboly torta

Pasaportë biometrike e-Alea

Duke Ju kërkuar ndjesë . Ju njoftojmë se browseri juaj ka dërguar nje kërkesë e cila përmban kod keq-dashës Konsullata Shqiptare ne Milano; Published 1 January 2021 17 February 2021. Post navigation. Previous Post #Lajmimirë ~ Ja oraret e zyrave Konsullore në Romë e Milano. Next Post Ja kontaktet e Ambasades Shqiptare në Rom ë. Leave a Reply Cancel reply. Your email address will not be published. Required fields are marked * Comment. Name * Email * Website. Save my name, email, and website in. Adresa , numri i telefonit dhe posta elektronike: Konsullata e Republikës së Kosovës Rudolfstraße 13-17 60327 Frankfurt am Main Kontakt: Tel.: +49 (0) 69 27 133 920 Fax.: +49 (0) 69 27 1333 92 29 Notfallnummer: +49 (0) 69 27 133 92 10 E-Mail: consulate.frankfurt@rks-gov.net Udheheqës: Astrit Zemaj - Këshilltar, Drejtues i Misionit Tel.: +49 (0) 69 27 133 920 Fax.: +49 (0).. Startseite > Albanisch / Shqip > Shërbime tjera > Informata të përgjithshme > Ambasada e Shqipërisë në Gjermani. Ambasada e Shqipërisë në Gjermani. Ambasada e Republikës së Shqipërisë - BERLIN Botschaft der Republik Albanien Friedrichstr. 231 10969 Berlin. Orari i Sektorit Konsullor: per publikun Te Henen dhe te Merkuren ora 10.00- 15.00 Te Premten ora 09.30- 13.00. Tel.: +49 30.

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare

-konsullata shqiptare milano. Konsullata shqiptare milano dhe organizime dasmash apo evente te ndryshme si ditelindje mbremje mature fejesa konferenca ose konsullata shqiptare milano konsullata shqiptare ne milano online Konsullata Shqiptare ne New York ka punesuar njerez te pa afte me etike pune jo profesionale. Sherbimi le shume per te deshiruar dhe injoranca vihet re dukshem. Përgjigju. Shto Koment Anuloje Përgjigjen. Postime të ngjashme. Parlamenti voton pro Komisionit hetimor për shkarkimin e Metës Politike . Rama jep intervistë për gazetën italiane La stampa: Europa është fati i. Konsullata Shqiptare ne Milano Informacion Meqe kam vujt vet mos te vuni edhe ju qe jeni ne Milano dhe ne gjith lombardine, apo dhe shtetet fqinje, po sqaroj pak praktiken e berjes se pashaportave ne Milano. Deri para nje muaji te shkoje ne konsullaten e Milanos ishte nje rremuje e madhe dhe me zor mbaroje pun mbasditen vone ndonjeher rrije ne rradhe nga mengjesi deri ne darke. Deri para nje. Gazeta Shqip u interesua në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit dhe konfirmoi se brenda kësaj jave udhëzimet përkatëse do të jenë në të gjitha pikat kufitare tokësore, detare dhe ajrore. Por, ajo që duhet të dinë emigrantët është fakti se mund të vijnë në Shqipëri me pasaportë të skaduar, por nuk mund të kthehen nëse nuk kanë një të re. Ndërsa për.

Ndërsa për emigrantët që aplikojnë në konsullata pasaporta do të kushtojë plot 130 euro, siç konfirmojnë edhe nga zyra konsullore e Ambasadës shqiptare në Romë ku prej pak javësh gjendet i afishuar njoftimi: Referuar ligjit nr. 129/2013 i 15 majit 2013 tarifa për pasaportë për Itali (Romë e Milano) deri më 31 dhjetor 2014 do të jetë 108 euro. Nga janari 2015 o të jetë. Shko konsullata shqiptare milano dhe organizime dasmash apo evente te ndryshme si ditelindje mbremje mature fejesa konferenca os Konsullata shqiptare bën njoftimin e rëndësishëm . E Premte 6 Nëntor 2020, 14:48 TiranaPost. Konsullatën shqiptare në Milano do të jetë e mbyllur deri më 3 dhjetor dhe kjo do të thotë që shërbimi do të ndërpritet për një muaj. Vendimi u mor pasi kryeministri italian, Giuseppe Conte, lajmëroi mbylljen e rajonit të Lombardisë, ku përfshihet Milano. Në një njoftim në.

Apartmanok Dubrovnik - Apartmanok Villa Mar

Ju lutemi ndihmoni edhe ju në përmirësimin e këtij artikulli.. Bashkësitë shqiptare të zyrtarizuara në Gjermani Shoqata Kulturore Shqiptare Mergimtari Kiel Osloring 3 , 24109 Kiel; Qëndra Kulturore Shqiptare në Shtutgart, Wagnerstr.45, 70182 Stuttgar Email: generalconsulate.munich@rks-gov.net Adresa: Konsullata e Përgjithshme e Republkës së Kosovës Albert-Schweitzer-Straße 62, 81735 München, Kati 3. Orari i punës i Shërbimit Konsullor në Mynih është: Hënë 09.00-12.00 dhe 14.00-16:30 Martë 09.00-12.00 dhe 14.00-16:30 Mërkurë 09.00-12.00 dhe 14.00-16:3

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në

Pajisja me pasaportë/ Konsullata e Përgjthshme në Bari ofron shërbimin për emigrantët shqiptar 20:45, 15/01/2021. A + A a A-Ditën e sotme, Konsullata e Përgjthshme në Bari, ka ofruar shërbimin për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë. Konsullja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari, Gentiana Mburimi, shpjegon se ky shërbim do të. Die Albaner in der Ukraine (albanisch Shqiptarët në Ukrainë, ukrainisch Албанці в Україні Albantsi v Ukrayini) sind eine ethnische Minderheit, die sich vor allem in der Oblast Saporischschja und im Budschak niedergelassen haben. Sie sind hauptsächlich Nachfahren albanischer Aufständischer, die in den russisch-türkischen Kriegen gegen die Osmanen gekämpft hatten und denen. Shperndaj ne Facebook Shperndaj ne Twitter. Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali qëndrojnë në radhe me orë të tëra në Konsullatën shqiptare në Milano për të pritur që të pajisin fëmijët e tyre me pasaporta biometrike apo leje kalimi për të ardhur në Shqipëri për pushime. Nga kjo pritje nuk shpëtojnë as fëmijët që duhet të jenë të pranishëm në procesin e. Lajmet për: AMBASADA SHQIPTARE NE ATHINE /10 Rezultate (0 seconds) Aktualitet. Aplikimi për dokumentet e identifikimit, ambasada shqiptare jep njoftim të rëndësishëm për emigrantët . Ambasada shqiptare në Greqi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për emigrantët sa i përket aplikimit për dokumentet e identifikimit. 20 Tetor 2020, 19:37. Aktualitet. Ndryshon procedura për t. Konsullata shqiptare në Milano njoftoi se do të pezullojë aktivitetin e saj për shkak të masave të reja të vendosura në Itali. Në një njoftim në Facebook, konsullata pohoi se qytetarët që kanë lënë takime do të njoftohen nëpërmjet emailit për datat e reja të takimeve

Albanisches Konsulat in München Botschaften und Konsulat

Ne do të japim detaje shtesë pasi jemi në gjendje të rifillojmë shërbime shtesë. Nëse jeni një nënshtetas Shqiptar dhe ndodheni aktualisht në SHBA me një vizë jo-imigrimi, dhe për shkak të krizës së COVID-19 e keni të pamundur të ktheheni në Shqipëri brenda afatit, ju duhet të aplikoni për të shtyrë afatin drejpërdrejt me zyrën e imigracionit USCIS duke aplikuar me Konsullata Shqiptare çel këndin e autorëve shqiptarë në Selanik. Nga. Gazeta Telegraf - 25 Maj, 2019. 478. Share. Facebook. Twitter. Google+. Pinterest. WhatsApp. Konsullja Shqiptare në Selanik, Pavlina Evro dhe kreybashkiaku i këtij qyteti firmosin marrëveshjen mes dy institucioneve Ceremoni festive për çeljen e këndit të autorëve Shqiptarë në biblotekën e Selanikut Në. Shërbimi Konsullor Online (SHKO), është projekti më madhor i realizuar ngaMinistria e Punëve të Jashtme, i cili sjellë ndryshime rrënjësore në mënyrën e ofrimit të shërbimit për shtetasit shqiptarë në botë. Kjo platformë vjen edhe si rezultat i angazhimeve të ndërmarra pas zhvillimit të Samitit të Diasporës, për jetësimin e nismës Ofrimi i shërbimeve më cilësore.

Të dashur bashkatdhetarë, Në vijim të kujdesit që shteti shqiptar tregon ndaj bashkatdhetarëve në vende të ndryshme të Europës dhe botës, Ambasada Shqiptare në Londër filloi me datën 7 qershor 2013 proçesin e pranimit të aplikimeve për letërnjoftim elektronik dhe pasaportë biometrike, bazuar ky dhe në Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 913, datë 21.12.2011 Konsullata shqiptare në Greqi regjistron fëmijët e shqiptarëve pa dokumente 18 nëntor, 2016 Raimond Kola Ndajeni . Print. Autoritetet konsullore shqiptare në Athinë kanë filluar regjistrimet e fëmijëve shqiptarë të lindur në Greqi, pavarësisht se prindërit e tyre nuk janë të ligjshëm. Sipas autoriteteve, mjafton një vërtetim lindjeje (nga spitali) dhe fëmija regjistrohet.

Konsullata e shqipërisë në New York, ndihmë për tragjedinë e Gërdecit Mesazhet e shumta të ngushëllimit dhe gatishmëria për të ofruar ndihmë nga ana e shteteve fqinje, sa vjen dhe shtohet për t'iu gjendur afër familjeve të prekura nga tragjedia e Gërdecit. Kështu që Konsullata shqiptare në Nju Jork njofton se, për t'u ardhur në ndihmë banorëve të komunës Gërdec në. Konsullata e Kosovës në Cyrih nderon me mirënjohje mësuesit e shkollës shqipe . Sunday, 7 March 2021 - 20:15 albinfo.ch. Disa nga mësuesit e Lidhjes së Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë Naim Frashëri në Kantonin Cyrih janë pritur sot me rastin e 7 Marsit -Ditës së Mësuesit, në Konsullatën e Kosovës në Cyrih. Mësuesve të mbledhur u printe kryetari i LAPSH-it.

Konsullata shqiptare në Athinë të Greqisë ka njoftuar se prej ditës së hënë do të mbyllen të gjitha shërbimet që kërkojnë prezencë fizike në sportel. Vendimi është marrë në kuadër të masave të reja kufizuese në luftën kundër pandemisë, ku Greqia do të karantinohet pjesërisht nga data 7 deri më 30 nëntor. Konsullata ka njoftuar se shërbimet do të jepen vetëm. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri

Ambassade d'Albanie en France / Ambasada e Shqipërisë në

Plas skandali te Konsullata shqiptare në Selanik, punonjësi rreh qytetarët: Do t'ju thyej brinjët, legenë, dilni jashtë February 23, 2021 Admin1 0 Comments. Denoncohet me zë dhe figurë veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, i cili rreh dhe ofendon qytetarët. Do t'ju thyej brinjët. Hajde këtu mo legen. Pse u fute këtu, dil jashtë janë disa nga. Njoftimi i plotë i Konsullatës Shqiptare në Milano. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, në zbatim të Dekretit të Kryeministrit Italian Giuseppe Conte i firmosur ne dt. 03.11.2020 i cili ka hyrë në fuqi sot në dt. 06.11.2020, komunikon se ndërpriten përkohësisht të gjitha shërbimet konsullore deri në datën 3 DHJETOR 2020. Do të garantojmë. Ambasada shqiptare në Greqi ka njoftuar se konsullata shqiptare do të qëndrojë e mbyllur, deri sa të testohen dhe të marrin përgjigjen e testimeve të gjithë punonjësit e saj. Konsullata vendosi pezullimin e punës, të mërkurën, pasi një punonjës i konsullatës, në shërbimin e aplikimit të pashaportave, u diagnostikua me Covid-19 Diaspora shqiptare në Zvicër dhe organizimi i kominitetit duke përfshirë informacione nga fusha e integrimit dhe aktiviteteve të ndryshme kulturore

Si të hartoj një prokurë të posaçme apo një autorizim

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, Milano. 26,293 likes · 329 talking about this · 582 were here. Kjo është faqja zyrtare e.. Pasaportat dhe kartat e identitetit/ Konsullata shqiptare në Selanik njoftim të rëndësishëm për emigrantët . Jun 9, 2020 | 23:25 SHPËRNDAJE. Facebook. Twitter. tweet; Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton të gjithë shtetasit shqiptarë se duke filluar nga sot takimet për Pasaporta dhe karta ID do të jenë sipas datës dhe orës së caktuar. Konsullata Shqiptare njoftim të rëndësishëm për shërbimet ndaj shqiptarëve. Çfarë thuhet në reagim. Publikuar: 2020-07-15 9:32 pm. Pas rihapjes së konsullatës shqiptare në Nju Jork për të kryer shërbimet për shqiptarët atje, kjo konsullatë thekson se përparësi do të kenë fillimisht ata që u është shtyrë data e shërbimit si pasojë e masave kundër. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike. Në një njoftim në faqen zyrtare bëhet e ditur se për t'ju ardhur në ndihmë qytetarëve, takimet e planifikuara për në muajin prill 2020 janë spostuar në muajin mars 2020

Apartmanok Trogir - Apartmanok Tonka

Që nga viti 2007 në Shqipëri zhvillohen çdo vit javët e kulturës gjermano-shqiptare me emrin Tetori Gjerman. Këtë vit, javët tona kulturore u zhvilluan nën moton Perspektiva: Evropa. Programin e aktiviteteve mund ta gjeni këtu Ambasada e Shqipërisë. 1 1, Avenue des Scarabées. 1000 Bruxelles. +32 2 640 14 22. Fax. +32 2 640 28 58. Për urgjencë. +32 488026890. embassy.brussels@mfa.gov.al. www.ambasadat.gov.al/belgium Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano ka ndërprerë shërbimet deri në datën 3 nëntor për shkak të pandemisë COVID-19. Ky vendim është marrë pas mbylljes së Lombardisë, rajon i cilësuar si zonë e kuqe. Konsullata njofton se do të garantojë shërbimin me postë në rastet urgjente Italia në lockdown, Konsullata shqiptare ndërpret shërbimet 06/11/2020 - 13:49 Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano ka njoftuar se do të ndërpriten të gjitha shërbimet konsullore deri më 3 dhjetor 2020, në zbatim të dekretit të kryeministrit italian duke filluar nga data 9 tetor 2017 konsullata ndodhet ne via san martino 10 - 20122 milano

Leja e kalimit qe leshohet nga Konsullata mundeson levizjen e qytetareve shqiptare nga shteti Italian drejt shtetit Shqiptar. Shpesh here shtetasve shqiptare qe jetojne ne itali dhe qe kane zgjedhur te kalojne pushimet ne Shqiperi u pelqen te kalojne nga Kroacia dh... Napoli,Sorrento,Kapri,Amalfi,17-24-30 Prill, 5 Ditë, €259. Napoli,Sorrento,Kapri,Amalfi Dita e Parë : Nisja me traget nga. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik sapo mori dijeni për ngjarjen e ndodhur gjatë pasdites së sotme të një shtetasi shqiptar me banim në Lagkada, i cili ka tentuar t'i japë fund jetës së tij për motive personale, është vënë në kontakt menjëherë me drejtuesit e Rajonit Qendror të Policisë në Selanik si dhe është takuar tanimë edhe me vetë shtetasin, i cili ndodhet aktualisht në këtë rajon Konsullata shqiptare ne Itali ben njoftimin e rendesishem per lejet e qendrimit. January 20, 2021 admin Lajme 0. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano njofton të gjithë shtetasit shqiptarë në Itali, se, në bazë të Dekretit të ri të Qeverisë Conte, 14 janar 2021 n. 2. neni 5, afati i vlefshmërisë së lejeve të qëndrimit (permesso di soggiorno) me. Ambasada shqiptare në Greqi ka njoftuar se konsullata shqiptare do të qëndrojë e mbyllur, deri sa të testohen dhe të marrin përgjigjen e testimeve të gjithë punonjësit e saj. Konsullata vendosi pezullimin e punës, të mërkurën, pasi një punonjës i konsullatës, në shërbimin e aplikimit të pashaportave, u diagnostikua me Covid-19. Ambasada njoftoi se t Konsullata është lidhur menjëherë edhe me familjarët e shtetasit dhe aktualisht, Konsulli i Përgjithshëm i Shqipërisë në Selanik është në takim me vajzën e shtetasit duke ndjekur situatën në vijimësi për të gjetur mundësinë e zgjidhjes sa më parë, në ndihmë të shtetasit shqiptar, thuhet në reagimin e Konsullatës Shqiptare

Pasaportat biometrike, Basha: Së shpejti prodhimi edhe në konsullata Kompania franceze Aleat, e cila prodhon kartat e reja të identitetit dhe pasaportat e reja biometrike ka avancuar me shërbimin e saj ndaj qytetarëve duke shtuar shërbimet Konsullata e Republikës së Kosovës në Stuttgart Johannesstr. 47b, 70176 Stuttgart - Tel. 0711 6276 770: Konsullata e Republikës së Kosovës në Frankfurt Rudolfstraße 13-17, 60327 Frankfurt am Main - Tel. 069 2713 3920: Links zum Thema Kosova / Kosovo Die deutsche Botschaft in Prishtina Die Webseite der Deutschen Botschaft im Kosov Konsullata shqiptare në Athinë u mbyll për ditën e mërkurë (16 shtator), për shkak të dezinfektimit të zyrave dhe problemeve teknike me. Konsullata Shqiptare në Bari ka sjellë në Shqipëri akrobatë, psikologë, kllounë dhe animatorë të cilët do të kujdesen për fëmijët dhe familjarë të tjerë të cilët janë strehuar në kompleksin FAFA tek Mali i Robit, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë Konsullata shqiptare Romë të Italisë ka pezulluar të gjitha shërbimet e saj ndaj emigrantëve shqiptarë për ditën e nesërme. Shkak sipas njoftimi, është bërë prekja me koronavirus të një zyrtari. Ambasada u bën apel emigrantëve që të mos paraqiten pranë ambienteve të tyre. Njoftimi: Ambasada e Republikës së Shqipërisë Romë njofton se nesër

Apartmanok Rab - Apartmanok Manuela

Lista e misioneve diplomatike në Republikën e Shqipërisë

Përurohet konsullata e re shqiptare në Milano - Top Channel Albania - News - Lajme. Top Channel Albania. Follow. 5 years ago | 3 views. Ashtu sikurse pritej, paraditen e të martës u përurua në Milano konsullata e re e Republikës së Shqipërisë. Report. Browse more videos. Browse more videos. Playing next. 1:09. Përurohet fabrika e re e kromit në Kalimash - Top Channel Albania - News. Sipas një njoftimi të publikuar në faqen e rrjetit social Facebook të Shoqatës Shqiptare Iliria në... 01-06-2019. Lexo më shum Etiketë: Konsullata shqiptare ne Itali Vendoset busti i Skënderbeut në Konsullatën shqiptare në Itali (FOTO) Posted on 17 Janar, 2021 17 Janar, 2021 by Kult Plus. Për nder të 553 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit, Konsullata e Përgjithshme shqiptare në Bari ka vendosur bustin e tij, shkruan KultPlus. Ky bust është dhuratë e skulptorit Albert Metasani për Konsullatën.

SKANDAL/ Konsullata shqiptare në Londër fle gjumë (Dita

E-Konsullata - Apps on Google Pla

Konsullata shqiptare ne Selanik mesazh urimi per festat

 1. Konsullata shqiptare në Selanik takon vajzën e tij: Do të vetëvritej për arsye 6 Shtator, 2020 21:47. Ka marrë fund paniku në Selanik, ku një shqiptar kërcënonte se do të hidhej nga kari i 12 i një ndërtese. Sipas Ministrise se Puneve te Jashtme, pas negociatave, ai eshte bindur te zbrese dhe tani ndodhet në rajonin Qendror të Policisë në Selanik. Konsulli i.
 2. Ministria e Jashtme është vënë në lëvizje pas rastit të emigrantit shqiptar në Selanik, cili në një revoltë ka tentuar të hidhet nga pallati 12- katesh. Konsullata e Përgjithshme e Selanikut ka takuar vetë emigrantin i cili ndodhet në Rajonin e Policisë së qytetit.Po ashtu konsulli është takua
 3. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Ambasadori Joern Rohde. Më shumë rreth ambasadorit. Shërbime. Kontakt. Viza . Pyetjet e parashtruara më së shpeshti. Shërbime konsullore. Shënim i rëndësishëm! Kufizimet e hyrjes në Gjermani. Karantina dhe rregullat për testim gjatë udhëtimeve hyrëse për në Gjermani.
 4. Konsullata shqiptare në Romë të Italisë ka pezulluar të gjitha shërbimet e saj ndaj emigrantëve shqiptarë për ditën e nesërme. Shkak sipas njoftimi, është bërë prekja me koronavirus të një zyrtari. Ambasada u bën apel emigrantëve që të mos paraqiten pranë ambienteve të tyre. Njoftimi: Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton se nesër, [
 5. Aplikimi për pasaportat biometrike në Romë - Udhëzues i
 6. Ambasada e Shqipërisë në Paris - La France en Albani
 7. Error - Njofti

Mynih Konsullata e Përgjithshme - Faceboo

 1. Ambasadat Shqiptare ne Bote - All About Albani
 2. Shërbimet Konsullore - Berlin - Ministria e Punëve të
 3. Ja kontaktet e Konsullates Shqiptare në Bari - bajra
 4. Aplikimi për pasaportat biometrike në Milano - Udhëzues i
 5. Shërbimet Konsullore - Frankfurt - Ministria e Punëve të
 6. Ja kontaktet e Konsullates Shqiptare ne Milano - bajra
 7. Shërbimet Konsullore - konsullata-ks
Apartmanok Pakoštane - Apartman MarijaElkirályutcásodástalaníthatatlanságot! (via: Mandiner Blog
 • C operator.
 • C operator.
 • Leatherman Skeletool Test.
 • Tarifvertrag tageszeitung.
 • Liebeslied Total Eclipse of the Heart.
 • Google Fit Schrittzähler deaktivieren.
 • Fundbüro Personalausweis.
 • OPUS Smart Home Erfahrungen.
 • Knights of Pen and Paper 2 immersive mode.
 • Raspberry Pi Zero camera project.
 • Bad Wolves Tickets.
 • Gutgläubig Erwerb.
 • In Ihr Unternehmen einbringen.
 • Therapiespiegel Wand.
 • Warframe Account wiederherstellen.
 • Conbato Smartphone Flat 500.
 • Billy Idol (album).
 • Gazelle Rad.
 • Stiefelhose VP.
 • Schloss Dankern was kostet extra.
 • Kleider Festlich Sommer.
 • Kavalier Synonym.
 • Vigantol 1000 im Winter.
 • Finanzplan Beispiel schule.
 • Atlanta einwohnerzahl 2020.
 • Top Stellenangebote.
 • Societe general intern.
 • Ked Helm enger stellen.
 • Autoradio Adapter Opel Corsa D.
 • Retirement Visa Thailand.
 • Lustige Geschichten über Italien.
 • WhatsApp Button Download.
 • Löcher in Wand bohren Stromleitung.
 • Assassin's Creed Valhalla Helix Credits Code PS4.
 • Forbo Flotex Vision Floral.
 • Fernweh nach Auslandsjahr.
 • Heimkino Kabel.
 • Lago di Tenno Hotel.
 • Cathy Hummels Mats.
 • RegioJet Verkaufsstellen Wien.
 • Uniklinik Würzburg Tierpfleger.